Mitologia wg Jana Parandowskiego.

12.04.2016 w naszej szkole odbył się konkurs ,,Mitologia według Jana Parandowskiego”. Młodzież z klas licealnych i technikum miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z mitologii starożytnych Greków i Rzymian.  Zwyciężczyniami konkursu zostały: Maria Jóźwikowska (kl. IIB) – I miejsce, Kinga Michalak (kl. IE) – II miejsce, Klaudia Skura (kl. IE) – III miejsce. Gratulujemy.    

Renata Zalewska, Agnieszka Gaworek 13.04.2016

Konkurs - Mitologia według Jana Parandowskiego

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości Mitologii Jana Parandowskiego. Konkurs odbędzie się w II półr. r.szk. 2015/2016.
Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej.

Renata Zalewska 30.11.2015

Literacka Nagroda Nobla 2015...

Literacką Nagrodę Nobla otrzymała białoruska dziennikarka i pisarka Swietłana Aleksijewicz. W uzasadnieniu Akademia Szwedzka napisała, że dziennikarka otrzymała ją za „polifoniczne pisarstwo, pomnik cierpienia i odwagi w naszych czasach”. Nagroda dla Swietlany Aleksijewicz to uznanie białoruskiej twórczości i kultury na świecie.


Czytaj więcej...

Renata Zalewska 30.11.2015

Audiobooki !

Przypominam, że w szkolnej bibliotece dostępne są lektury na CD. Zapraszam do korzystania z audiobooków.

Renata Zalewska 30.11.2015

Recenzje

Co ostatnio przeczytałeś lub obejrzałeś? Uważasz, że to świetne, a może wręcz przeciwnie – nie zachwyciło cię. Uzasadnij swoje zdanie. Najciekawsze recenzje zostaną opublikowane na szkolnej stronie. Czekam w bibliotece na wasze prace.

Renata Zalewska 30.11.2015

Lektury

Jeśli nie ma już w bibliotece lektury, której potrzebujesz – wejdź na stronę www.wolnelektury.pl

Renata Zalewska 30.11.2015

Zaproszenie !

Zapraszam do biblioteki na zajęcia „Bibliografia załącznikowa do prezentacji maturalnej z języka polskiego”. Spotkanie na 9 godz. lekcyjnej – 24, 25, 26 lutego 2015 r. Wybierz dzień i przyjdź. Sporządzenie bibliografii nie sprawi ci już problemu.

Renata Zalewska 30.11.2015

(Nie) lubimy czytać?

Patrząc na czytelnictwo niektórych klas, można stwierdzić, że książka nie jest modna wśród młodzieży. Dlaczego uczniowie nie czytają (nie wypożyczają) książek? Gdy zadaję to pytanie, otrzymuję takie odpowiedzi: „Lektury są za nudne”, „Nie mam czasu, za dużo nauki”, „Wolę posiedzieć w Internecie”, „Mam książki w domu”, „Korzystam z innych bibliotek”.


Czytaj więcej...

Renata Zalewska 30.11.2015