IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie i USA.

Zapraszamy do udziału w konkursie, który pozwoli Wam zachwycić nas kombinacją nieprzebranej wiedzy o krajach anglojęzycznych i szokujących umiejętności językowych :). Do konkursu mogą zgłaszać się 3-osobowe reprezentacje klas.
Konkurs składa się z 2 etapów, podczas których, od początku do końca, funkcjonujecie jako drużyna. Udział mogą brać uczniowie klas 1-2 LO oraz 1-3 Technikum.

Tematyka konkursu:     Historia i kultura (również współczesna popkultura) Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

ETAP 1
Termin: początek kwietnia 2018 r.

Ten etap ma formę pisemną i trwa 45 minut. Poszczególni uczestnicy otrzymują do rozwiązania test (niekoniecznie wyglądający jak test). Punkty uzyskane przez troje członków drużyny sumują się. Do etapu drugiego przechodzą drużyny, które uzyskały minimum 50% maksymalnej liczby punktów.

Etap 2
Termin: koniec maja 2018r.

Ten etap podzielony jest na dwie części: quiz oraz prezentacja. Odbywa się w całości w języku angielskim. W części pierwszej uczestnicy losują pytania, na które muszą udzielić odpowiedzi. Można spodziewać się pytań w różnorakiej formie. Do części drugiej należy przygotować prezentację na uprzednio wylosowany temat. Może być to prezentacja multimedialna. Punkty z etapu pierwszego i drugiego sumują się.

NAGRODY !

• ocena 6 dla zwycięzców,
  • ocena 5 za drugie miejsce,
  • ocena 4 za trzecie miejsce.

i... NAGRODY NIESPODZIANKI !

Bibliografia (dostępna w szkolnej bibliotece):

• ‘Britain in close-up’ David McDowall
  • ‘English-Speaking Countries’ Andrzej Diniejko
  • ‘Festivals and Special Days in Britain’ Melanie Dirdsall

Przydatne strony www:

Proszę śledzić aktualne informacje ze świata kultury, polityki i historii tych dwóch krajów.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca marca 2018 r.

I. Czarnota-Kosonóg
A. Kucharska