Upoluj swoją książkę.

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w projekcie „Upoluj swoją książkę”.
Na korytarzach i w bibliotece znajdziecie plakaty z tytułami książek i kodem QR. Wystarczy pobrać darmową aplikację Woblink.com, zeskanować kod przy pomocy smartfona i możecie za darmo posłuchać/przeczytać 12 audiobooków/e-booków (o różnej tematyce). Akcja potrwa do 30 listopada 2018 r. Przyjemnej lektury.

05.11.2018

Historia zakładki do książek .

Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy pt. Historia zakładki do książek.
Obok swojej głównej funkcji – zaznaczenie miejsca, w którym zakończono czytanie – zakładka stanowi element dekoracyjny, a także często wykorzystywana jest jako nośnik informacji oraz reklamy. Jej historia sięga średniowiecza i związana jest ściśle z rozwojem książki. Przyjdź do biblioteki i wybierz swoją zakładkę do książek, które przeczytasz w tym roku szkolnym.

07.10.2018

Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto bibliotek szkolnych ustanowione zostało przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. cały miesiąc.

Przyjdź do szkolnej biblioteki nie tylko od święta. 

02.10.2018

Głośne czytanie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Włączyliśmy się do akcji. W naszej szkole czytanie na głos odbyło się 1 października 2018r. Fragmenty wybranych książek czytano m.in. na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego, geografii, informatyce i religii.

Wybrane tytuły: Steve Jobs, Beduinki na instagramie, Never, Never, Busem przez świat, Dziewczyna o siedmiu imionach, Życie jest cudem, The Little Prince, Alice in Wonderland, Harry Potter, Goodbye Mr Hollywood.

02.10.2018

Dzień Patrona Szkoły

W tym roku Dzień Patrona naszej szkoły – Wisławy Szymborskiej obchodzimy 28 września. W bibliotece szkolnej możecie zapoznać się z biografią poetki, jej twórczością oraz wypożyczyć tomiki poezji.

27.09.2018

Światowy Dzień Turystyki.

27 września przypada Światowy Dzień Turystyki. Biblioteka zaprasza do zapoznania się z książkami, albumami i czasopismami dot. turystyki i podróży.

24.09.2018

Zakazane książki.

Już po raz piąty obchodzimy w Polsce Tydzień Zakazanych Książek. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na kwestie wolności słowa, cenzurę i zakazywanie publikacji.
Przez wieki książki były cenzurowane z powodów politycznych, religijnych czy obyczajowych. Na „czarnej liście” znalazły się m.in. takie pozycje jak: Czerwony Kapturek, Cierpienia młodego Wertera, Folwark zwierzęcy, Dekameron, Chata wuja Toma czy Buszujący w zbożu. Dlaczego umieszczono je na tej liście? Tego dowiecie się w bibliotece szkolnej. Zapraszam na wystawę w dniach 24 IX - 5 X 2018r.

23.09.2018

Konkurs w ramach Muzycznej Jesieni

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt. „Muzyczny rejs”, który poświęcony jest twórczości Krzysztofa Krawczyka. Celem konkursu jest zapoznanie uczestników z twórczością piosenkarza oraz zwrócenie uwagi na ponadczasowość wykonywanych przez niego utworów. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do 12.10.2018 r. Więcej informacji i regulamin konkursu znajdziecie w szkolnej bibliotece oraz na stronie
www.mbp.skierniewice.pl

19.09.2018